Skorzęcin logo Ośrodka Wypoczynkowego

Skorzęcin to duma mieszkańców gminy Witkowo.

Ośrodek Wypoczynkowy w miejscowości Skorzęcin jest znany i popularny w całym kraju. To jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce, a zarazem wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu. Na powierzchni 41 ha, oferuje się turystom 6 tys. miejsc noclegowych.

Ośrodek położony jest w lesie pomiędzy jeziorami Niedzięgiel (640 ha powierzchni i 22 m głębokości), a jeziorem Białym (46 ha powierzchni i 10,2 m głębokości), które charakteryzują się bardzo czystą wodą, szeroką i piaszczystą plażą oraz łagodnymi brzegami jezior zachęcającymi do kąpieli i opalania się. Dla turystów lubiących spacery zbudowane jest dobrze oświetlone i wygodne molo.

Na terenie ośrodka, zlokalizowane jest wesołe miasteczko, wypożyczalnia rowerów wodnych oraz sprzętu wodnego (łódki, windsurfing, kajaki) oraz bogate zaplecze handlowo-gastronomiczne. Działające na terenie Ośrodka wypożyczalnie sprzętu wodnego, dają możliwość, na doskonalenie swoich umiejętności w sportach wodnych. Z kolei dla amatorów sportów zespołowych istnieje możliwość gry w piłkę nożną na oświetlonym boisku ze sztuczną trawą (orlik), ręczną, koszykową, siatkową, a także w tenisa ziemnego (dwa korty).

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w miejscowości Skorzęcin odbywają się liczne imprezy sportowo-rekreacyjno-kulturalne np. turnieje Beach Soccera, Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych RC, plażowe turnieje piłki siatkowej, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym, Zloty Miłośników Kadetów, wystawy psów rasowych, itp. Miejscowość ta jest doskonałym miejscem, na spędzanie urlopu, weekendu, uprawianie turystyki pieszej lub rowerowej.

Zobacz nasze domki: